Chcielibyśmy aby Państwo byli przekonani, że przedszkole to najlepsze środowisko stymulujące wszechstronny rozwój dziecka. Warto również uświadomić sobie, że w dużej mierze to od nas zależy pozytywne nastawienie malucha do nowego  środowiska oraz otoczenia. Bądźmy zatem uśmiechnięci i spokojni, pamiętajmy również , że dziecko jest barometrem uczuć, potrafi doskonale odczytać niepokój rodzica. Stwórzmy dziecku atmosferę radości, w momencie towarzyszenia, pamiętajmy, że przedszkole jest ważnym i potrzebnym elementem w rozwoju społecznym malucha, jest również wspaniałą przygodą , którą warto przeżyć.

Bycie rodzicem to jedna z najpiękniejszych ale i najtrudniejszych ról w Państwa życiu, dlatego zrozumiałe ,że rodzi się w Was tak wiele pytań i wątpliwości.  Wychodząc na przeciw Państwa potrzebą co roku organizujemy bezpłatne spotkanie z Panią pedagog dotyczące adaptacji dziecka w przedszkolu. Warsztaty odbywają w się w przedszkolu –  tylko rodzice.

Organizujemy również spotkanie adaptacyjne dla dzieci z przyszłymi wychowawcami, czas ten spędzamy na zabawie, śpiewie oraz poznawaniu przedszkola.

DEKALOG RODZICA

  1. Ciesz się z dzieckiem, że idzie do przedszkola.
  2. Pozwól dziecku zabrać z domu ulubioną zabawkę, Przytulankę.
  3. Nie przeciągaj w nieskończoność momentu rozstania, bo twoje wahanie zwiększy jego lęk.
  4. Zapewnij, że po nie wrócisz i określ kiedy.
  5. Nie zabieraj dziecka do domu, gdy płacze przy rozstaniu. Gdy raz ulegniesz potem będzie jeszcze gorzej.
  6. Jeśli rozstanie z mamą jest bardzo bolesne, może z tatą będzie mniej. Warto spróbować.
  7. Witaj swoje dziecko z uśmiechem i pochwałą.
  8. Okazuj zainteresowanie tym co robiło w przedszkolu. Jednak gdy nie chce odpowiadać, nie zamęczaj go pytaniami. Samo zacznie opowiadać w pewnym momencie.
  9. Jeśli coś cię niepokoi lub ciekawi najlepiej zapytaj wychowawczynie.
  10. Przede wszystkim jednak uwierz w swoje dziecko na pewno sobie poradzi!

Zapraszamy do kontaktu